Telemecanique XUZC50HP Reflektor 50x50mm
Präzision
Artikel
Lieferanten Typ
XUZC50HP
Lieferanten Artikel
XUZC50HP
Beschreibung
This product is part of the XU range, an offer of photoelectric sensors. This application reflector comes in a square shape for transparency material detection reflex photo electric sensor. Its dimensions are 51mm (width) x 69mm (length). It weighs 0.02kg. It is ideal for material handling, packaging, labelling, assembly, lift, escalators or food and beverage industries. The XU is for non contact sensing up to a hundred meters of objects of any shape and any type. The XU range offers a full line of photoelectric proximity sensors dedicated to material handling, packaging, labelling, lift, food and beverage industries.
Hersteller-Seite
Artikeleigenschaften
Zolltarif-Nr.
Reach
2022-02-15 - Ja
Ursprungs-Land
FR
Form
quadratisch
Höhe
50 mm
Breite
50 mm